Szukasz psychologa pracy lub sportu w Poznaniu? Nasza pomoc jest warta odwiedzenia gabinetu.

KSIĄDZ JÓZEF STANEK – SŁUGA BOŻY CZ. II

Ufamy, że Ksiądz Józef Stanek otrzymał już od Boga obfitą nagrodę za swoje życie. Mamy też nadzieję, że dla wielu stanie się wzorem umiłowania do końca Boga i Ojczyzny. Dlatego modlimy się, aby Bóg sprawił, że przykład jego życia zajaśnieje nowym blaskiem, gdy zostanie wyniesiony na ołtarze.

Za zgodą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej z dn. 12.01.1988, nr 8336/K/87. ciemne i nadają odpowiedni odcień wszystkiemu, co widzimy. Dlatego ktoś, kto nabrał przekonania, że jest okropny i nie da się nawet lubić, a cóż dopiero kochać, może latami być głuchy na szczere komplementy i nie dostrzegać dowodów sympatii. Trochę tak, jakby klawisz ’play” w jego magnetofonie wcisnął się na stałe i gra mu ciągle tylko ’’nikt mnie nie kocha, nikt mnie nie lubi”. Nawet w przyjaznym otoczeniu nie rozstanie się z poczuciem, że tak naprawdę wcale nie jest dobrze, a swoim zachowaniem faktycznie będzie zniechęcać tych, którzy zechcą okazać mu życzliwość, miłość czy uznanie.

Ile razy można na przykład powiedzieć: ’’podobasz mi się” albo ’’mądrze myślisz” komuś, kto na każdy taki tekst odwraca wzrok, krzywi się, chce odejść, odpowiada ”nie wygłupiaj się” albo zastanawia, czego od niego chcesz? W każdym razie widać, że raczej nie sprawia mu to przyjemności, może nawet jest przykre. Oczywiście spróbujesz raz i drugi, ale potem zrezygnujesz. To jakby działanie wbrew własnym potrzebom: osoby, które mają najgorsze zdanie o sobie i dlatego najmocniej potrzebują dowartościowania z zewnątrz, najbardziej też od niego uciekają i nawet bronią się.

Natomiast jeśli główny motyw nagrany na płycie jakiejś osoby brzmi „jestem sympatyczna i warta miłości”, ’’dobrze mi idzie”, ’ludzie mnie lubią”, to z łatwością zobaczy ona i usłyszy pozytywne sygnały z otoczenia, odpowie na nie i następnie zbierze kolejne dowody, umacniające ją w poczuciu własnej wartości.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.